İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hedeflerimizin üstüne çıktık
Hedeflerimizin  üstüne çıktık

Ege Linyitleri İşletme Müdür vekili İsmail Ceran Tüvenan kömür üretimi, sosyal yardımlaşma kömüründe gelinen nokta ile ilgili Somalıları bilgilendirdi. Ege Linyitleri İşletmesi Müdürlüğünü vekaleten yürüten İsmail Ceran Somalıların özellikle Bayilerin merakla beklediği konulara açıklık getirdi. ‘Üretim, 1.6 bin ton arttı’ Bu yıl Bayilerin kömür konusunda sıkıntı yaşamayacağının altını çizen Ceran ‘ Kömür üretimlerimizde sıkıntılar yaşasakta […]

Ege Linyitleri İşletme Müdür vekili İsmail Ceran Tüvenan kömür üretimi, sosyal yardımlaşma kömüründe gelinen nokta ile ilgili Somalıları bilgilendirdi.
Ege Linyitleri İşletmesi Müdürlüğünü vekaleten yürüten İsmail Ceran Somalıların özellikle Bayilerin merakla beklediği konulara açıklık getirdi.
‘Üretim, 1.6 bin ton arttı’
Bu yıl Bayilerin kömür konusunda sıkıntı yaşamayacağının altını çizen Ceran ‘ Kömür üretimlerimizde sıkıntılar yaşasakta 2018 yılı Ocak – Eylül ayı arasında hedeflerimize yaklaştık. Yıl tamamlanmamasına rağmen Eylül ayı itibari ile 11 milyon 737 bin ton üretim yapıldı. Hedeflerimizin %90’ına ulaşmış durumdayız. Toplam 9 milyon 377 bin ton kömürün ise satışı gerçekleşti. Geçtiğimiz yıl Ağustos ayı itibari ile 8 milyon 700 bin ton iken bu yıl Ağustos ayında bu rakam 10 milyon 300 bin tona ulaştı.
Termik Santrale ise Eylül ayı itibari ile 5 milyon 900 bin ton kömür sevkiyatı tamamlandı. Yıl sonu itibari ile 7 milyon 250 bin tona ulaşacağını tahmin ediyoruz’dedi.
‘Yardımlaşma’da %84 tamamlandı’
Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı kömürlerinin bu yıl erken başlamasının avantajlı olduğunu dile getiren Ceran ‘Sosyal yardımlaşma Kömüründe bize tahsis edilen 643 bin 478 tonun 538 bin 768 tonunu verdik. %84’ün dağıtımı tamamlandı. Bunlardan 236 bin ton vagon ile gönderdik. 302 bin 675 tonu ise karayolu ile nakledildi. 90 bin ton karayolu ile sevkiyatımız kaldı. Yıl sonu itibari ile sevkiyatımızı tamamlamış olacağız. Sosyal Yardımlaşma Kömürü dağıtımına erken başladığımız için Mart ayında başlandı. Her ay üstüne koyarak devam etti’dedi.
‘Kontenjan arttırılacak’
Geçtiğimiz yıl 2 ay kömür almayan bayilerin bu yıl aynı durumu yaşamayacağını belirten Ceran ‘Geçen yıl Kasım ve Aralık ayında Bayilere kömür satışını durdurduk. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı kömürünün bitirilmesi gerekiyordu. Bu yıl program gayet başarılı devam etti. Programın önünde devam ediyoruz. Ekim ortası yada Kasım ayının başında Sosyal Yardımlaşmayı bitirmeyi planlıyoruz. İthal kömür pahalı olduğu için Bayilerin talebi arttı. Bu yönde sıkıntı yaşanabilir ancak Bayileri önümüzdeki günlerde daha da açacağız. Tedbirlerimizi aldık. Bayiler sıkıntı yaşamaması için kontenjanlarını arttıracağız.’dedi.
The post Hedeflerimizin üstüne çıktık appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz