İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Her Fidan Bir Tat, Her Fidan Bir Hayat’
Her Fidan Bir Tat,  Her Fidan Bir Hayat’

Soma Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü olarak, Kırsal Hizmet çalışmaları kapsamında ‘Her Fidan Bir Tat, Her Fidan Bir Hayat’ projesi ile Kırsal mahallelerimizde meyve fidanları dağıtımına devam edilmektedir. İlk olarak 2018 yılında başlatmış olduğumuz bu proje ile bugüne değin toplamda 26 kırsal mahallemizde bu çalışma tamamlanmış olup, bu yıl üçüncüsünü gerçekleştireceğimiz bu proje kapsamında Büyük Güney […]

Soma Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü olarak, Kırsal Hizmet çalışmaları kapsamında ‘Her Fidan Bir Tat, Her Fidan Bir Hayat’ projesi ile Kırsal mahallelerimizde meyve fidanları dağıtımına devam edilmektedir.

İlk olarak 2018 yılında başlatmış olduğumuz bu proje ile bugüne değin toplamda 26 kırsal mahallemizde bu çalışma tamamlanmış olup, bu yıl üçüncüsünü gerçekleştireceğimiz bu proje kapsamında Büyük Güney Mahallesi, Küçük Güney Mahallesi, Evciler Mahallesi ve Kozluören Mahallesi yer almaktadır.

Her mahallemizde o bölgenin coğrafi ve iklim şartlarına uygun bitki türleri tespit edilerek, her yıl farklı çeşitlerden oluşan meyve fidanlarının dağıtımı gerçekleştirilmektedir. Bu yıl dağıtımı gerçekleştirilecek 14 farklı çeşitten oluşan meyve fidanları ise; Erik fidanında Black Splendor, Black Diamond ve Friar çeşitleri, Armut fidanında Kosui ve Hosui çeşitleri, Elma fidanında Starking, Golden ve Jeromini çeşitleri, Kiraz fidanında Ziraat 900, Regina ve Kordia çeşitleri, Kayısı fidanında Malatya ve Şekerpare çeşitleri, Şeftali fidanında ise Extreme 568 çeşitleri yer almıştır.
Belediyemiz başlatmış olduğu ‘Her Fidan Bir Tat, Her Fidan Bir Hayat’ projesi ile halkımızın kendi meyve ağacını kendi bahçesinde yetiştirmesi için destek vermiş, kırsal mahallelerimizde bugüne kadar toplamda yaklaşık 16.000 adet meyve fidanının toprakla buluşmasına olanak sağlamıştır. Soma Belediyesi olarak bu projenin önümüzdeki yıllarda da diğer kırsal mahallelerimizde devam etmesini hedeflemekteyiz.
The post Her Fidan Bir Tat, Her Fidan Bir Hayat’ appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz