İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Işıklar Ocağı kapanmayacak
Işıklar Ocağı kapanmayacak

Maden İş Sendikası Soma Şubesi’nin genel kuruluna katılan Ak Parti Manisa Milletvekili M. Ali Özkan, sosyal medya üzerinden Işıklar Ocağının kapatılması yönündeki söylemlere açıklık getirdi. Özkan, “ocağın kapanması söz konusu değil”dedi. Milletvekili Özkan, Işıklar Ocağı diye adlandırdığımız ocak çalışmaya devam ediyor. Bir takım sıkıntılar elbette ki var. Son günlerde sosyal medya üzerinden bir takım dedikodular […]

Maden İş Sendikası Soma Şubesi’nin genel kuruluna katılan Ak Parti Manisa Milletvekili M. Ali Özkan, sosyal medya üzerinden Işıklar Ocağının kapatılması yönündeki söylemlere açıklık getirdi. Özkan, “ocağın kapanması söz konusu değil”dedi.
Milletvekili Özkan, Işıklar Ocağı diye adlandırdığımız ocak çalışmaya devam ediyor. Bir takım sıkıntılar elbette ki var. Son günlerde sosyal medya üzerinden bir takım dedikodular yaydırılmaya çalışılıyor. Işıklar ocağını devlet kapatacak, şirkete el koyacak. 2 bin-3 bin işçi sokağa bırakılacak, işsiz bırakılacak diye. Maden kazasından sonra işçiler çalışmaya devam etti. Hatta ocağın çalışmadığı 7-8 aylık süre de orada çalışan kardeşlerimize 2 maaş birden ödendi. Birini devlet verdi, birini şirket. Yanılmıyorsam 2015’in ilk aylarında tekrar üretime faaliyetlerine başladı şirket. Aradan geçen 4 yıllık bir zaman diliminde de üretim faaliyetine devam ediyor. Bugüne kadar TKİ’nin Işıklar için finanse ettiği rakam 400 milyon liranın üzerinde. Her ay ortalama 10-12-13 milyon lira finanse ediliyor. Peki bu niye yapılıyor; Birincisi orada çalışan evine ekmek götüren işçilerimiz işsiz kalmasın. İkincisi de yeraltında bir değer olarak duran kömür bir an önce ekonomiye kazandırılsın. Şunu net olarak ifade etmek isterim; o ocağın kapanması yada işçilerimizin sokağa atılması, işsiz bırakılması kesinlikle söz konusu değildir. Bundan sonra da inşallah bu şekilde devam edecek ve ocak kapanmayacak. O işçilerimiz çalışacak, o kömürde oradan çıkarılacak.İşçi arkadaşlarımız müsteri olsunlar.Bu konuyla ilgili yaydırılmaya çalışılan dedikodulara itibar etmesinler. ” dedi.
The post Işıklar Ocağı kapanmayacak appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz