İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Kani Beko’den vali hakkında suç duyurusu
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 21 Mayıs 2014 - 22:02:25
Kani Beko’den vali hakkında suç duyurusu

Soma’daki maden faciası protestolarında çıkan olaylarda yaralanarak İzmir’de hastaneye kaldırılan DİSK Genel Başkanı Kani Beko, İzmir Valisi ve İzmir İl Emniyet Müdürü hakkında suç duyurusunda bulundu.

Basmane Meydanı’nda toplanan sendikalar, Gazi Bulvarı üzerinden Konak Meydanı’na kadar, “Taşerona karşı tek ses, tek yürek” yürüyüşü yaptı. CHP İzmir Milletvekilleri Mustafa Moroğlu, Mustafa Balbay ve Devrimci İşçi Sendikaları (DİSK) Genel Başkanı Kani Beko’nun da katıldığı kortej, sloganlar atarak dövizler ve sloganlar eşliğinde eski Sümerbank binası önüne geldi. Valilik binasına çıkan Konak Meydanı girişini bariyerlerle kapatan polis TOMA’larla da önlem aldı.

Burada basın açıklaması yapan DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, “Patronlar daha çok kazansın” diye iş güvenliğinden, işçiden tasarruf yapıldığını ileri sürdü. Soma’daki maden faciasını unutturmayacaklarını ve hesap soracaklarını ifade eden Çerkezoğlu, taşeron çalışma sistemini eleştirdi. Tür-İş 3. Bölge Başkanı Hüseyin Karakoç da, belediyeler başta olmak üzere tüm kamu kurumlarında taşeron çalışma düzeni kalkana kadar, bu sistemle birlikte mücadele edilmesi gerektiğini ifade etti.

15 Mayıs tarihinde gerçekleşen olaylar sırasında TOMA’ların sıktığı tazyikli su nedeniyle yaralanan DİSK Genel Başkanı Kani Beko, olayla ilgili suç duyurusunda bulunduklarını dile getirdi. DİSK Genel Başkanı Kani Beko, “TOMA’nın yanındaydım. Vanayı bana doğru çevirdiler ve bana nokta atışı yaptılar. Bana göre tamamen kasten yapılan bir hareket olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle İzmir Valisi ve İzmir Emniyet Müdürü hakkında arkadaşlarımız gerekli hukuki incelemeyi yaptıktan sonra suç duyurusunda bulunduk. Bu olayla ilgili iç hukuk yolları kapanırsa, hakkımızı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine taşıyacağız.”

Kulağındaki rahatsızlık gerekçesiyle kürsüden konuşma yapmayan DİSK Genel Başkanı Kani Beko, kulak zarında tespit edilen yırtık nedeniyle bugün ameliyat olduğunu söyledi. Beko, Kulak zarıma yama yaptılar Pazartesi tekrar İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait Eşrefpaşa Hastanesi’ne giderek tedavi olacağını belirtti.

Kaynak: DHA

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz