İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Kömürcüler sorunlarını tartıştı
Kömürcüler  sorunlarını tartıştı

Soma Kömür Üreticisi ve Satıcıları Derneği üyeleri Belediye Meclis Toplantısında bir araya gelerek kış terminlerindeki son durum, sahte torbanın önüne nasıl geçilmesi gerektiği konularını ele aldı. Soma Kömür Üreticisi ve Satıcıları Derneği üyeleri Belediye Meclis Toplantısında bir araya geldi. Bayi kış terminlerindeki son durum, özel sektör tarafından işletmesi düşünülen ialesi yapılan kömür sahalarındaki kömür satış […]

Soma Kömür Üreticisi ve Satıcıları Derneği üyeleri Belediye Meclis Toplantısında bir araya gelerek kış terminlerindeki son durum, sahte torbanın önüne nasıl geçilmesi gerektiği konularını ele aldı.

Soma Kömür Üreticisi ve Satıcıları Derneği üyeleri Belediye Meclis Toplantısında bir araya geldi. Bayi kış terminlerindeki son durum, özel sektör tarafından işletmesi düşünülen ialesi yapılan kömür sahalarındaki kömür satış politikası, sahte torba ile başa çıkma yolları gibi bir çok konu toplantıda ele alındı.
‘Kendi meselemize kendimiz sahip çıkmalıyız’
Toplantı öncesinde konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Ekşi ‘ Belediye olarak bizler sizleri her zaman destekliyoruz. Ama 150’ye yakın kömürcü esnaf arkadaşımız var. Toplantıya katılımın düşük olduğunu görüyorum. Kömürcü esnaflarımıza baktığımızda önce kendi meselemizi kendimiz sahiplenmemiz gerekiyor. Bütün kömürcü arkadaşlarımızın katılımı ile olmasını ben arzu ederdim. Sizlerin gerek piyasa, ELİ ve TKİ ile olan sıkıntılarınız var. Zaman zaman satışlarının yoğun olduğu kış aylarında kömür temin etmekte sıkıntılarınız oluyor. Bunların çözümü konusunda bizde elimizden ne gerekiyorsa yapmaya gayret edeceğiz. Kömürcü esnaflarının sıkıntıları büyük. Herkes kendi görebildiği sıkıntıları burada dile getirerek çözüm yollarını buna göre yönleneceğini düşünüyorum’dedi.
Kömür Üretici ve Satıcıları Derneği Başkanı Nadirhan Hızlı ‘Tartışmamız gereken konuşmamız gereken konularımız var. Bunların sonucunda ne yapmamız gerektiğini yazmamız gerekiyor. Önümüzdeki kış döneminde verilecek olan terminlerin neler olduğu, ihalesi yapılan ve 3 firmanın aldığı Soma’daki özel firmaların kömür satışı ile ilgili ne durumda olduğu, kömürün ne zaman çıkacağı ve nasıl bir satış politkası izleneceği, İthal ve Yerli kömür hakkında bilgiler paylaşılacak, En büyük sorunlarımızdan olan sanayi kömürünü bayiler olarak alamamamız, Bu sene talepten dolayı bunu yapamadık, Sahte torbalar ile ilgili şikayetler çok üst düzeyde, bununla ilgili ne yapabiliriz konularını sizlerle tartışacağız. TKİ ve ELİ ile görüştük önümüzdeki dönem alınması düşünülen önlemler var. Yeni bayilik dönemi ile ilgili duyurular var. Bunları sizler ile konuşup çözüm yolları arayacağız’dedi.
Kömürcüler ise ELİ torbalarının başka yerlerde basılarak içine Soma kömürü diyerek koyulan ithal kömürler yüzünden Soma kömürünün adının lekelendiğini dile getirdi. Sahte kömür torbalarında yaşanan sıkıntının denetim mekanizması kurularak önüne geçilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.
The post Kömürcüler sorunlarını tartıştı appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz