İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Maden işçileri 17. gün
Maden işçileri 17. gün

Soma Maden işçileri direnişin 17. gününde de devam ediyor. 5 Ekim’de Ankara’ya yola çıkan işçiler 17 günden beri Kırkağaç Çamı’nda yolun açılmasını bekliyor. Direnişin 17. gününde Madencilerin arasından seçilen temsilci heyeti Enerji Bakanlığı ve TKİ yetkilileri ile görüşmeye gidecek. İşçiler bugün akşam saat:20.00’de Kırkağaç Çamından uğurlanacak. 17 günden beri Kırkağaç Çamında bekleyen işçiler tüm tazminat […]

Soma Maden işçileri direnişin 17. gününde de devam ediyor.

5 Ekim’de Ankara’ya yola çıkan işçiler 17 günden beri Kırkağaç Çamı’nda yolun açılmasını bekliyor. Direnişin 17. gününde Madencilerin arasından seçilen temsilci heyeti Enerji Bakanlığı ve TKİ yetkilileri ile görüşmeye gidecek. İşçiler bugün akşam saat:20.00’de Kırkağaç Çamından uğurlanacak. 17 günden beri Kırkağaç Çamında bekleyen işçiler tüm tazminat mağduru ve Bağımsız Maden İş Sendikası üyelerini Kırkağaç Çamına uğurlamaya katılmak için bekliyor.
Görüşmelerin olumlu geçmesini ümit eden maden işçileri ‘Yürüyüşlerimiz hukuksuzca engelleniyor. Nöbetimiz sürüyor. Bizim kaybedecek bir şeyimiz kalmadı. Hakkımızı ya alacağız, ya da alacağız. Ölmek var bu davadan vazgeçmek yok. Kazanacağımıza dair inanç ve kararlılıkla mücadelemiz devam ediyor. Keskin irade ve hayat dolu tebessümlere sahibiz. Bu yüzden zafer mutlaka bizim olacak. Tüm kamuoyunu madencilerin haklı mücadelesine destek vermeye çağırıyoruz. Tazminat ve emeklilik haklarımızı almadan geri dönmeyeceğiz. Ya yolu açın ya da tazminatlarımızı ödeyin’dediler.
The post Maden işçileri 17. gün appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz