İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

MANEP 2023 Projeleri Tanıtıldı
MANEP 2023  Projeleri Tanıtıldı

Manisa Eğitim Projeleri tanıtım toplantısı Manisa’da yapıldı. Soma Kaymakamı, Belediye Başkanı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Tanıtım toplantısına katıldı. Manisa Eğitim Projeleri 2023’ün Tanıtım Toplantısına katılan Vali Ahmet Deniz, dünyanın çok hızlı bir gelişim sürecinde olduğunu ve acımasız bir rekabet yaşandığını belirterek “Gelişeceğiz, kalkınacağız ama bunu yaparken akıl ile kalbi bir arada kullanacağız. Hazırladığımız bu […]

Manisa Eğitim Projeleri tanıtım toplantısı Manisa’da yapıldı. Soma Kaymakamı, Belediye Başkanı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Tanıtım toplantısına katıldı.

Manisa Eğitim Projeleri 2023’ün Tanıtım Toplantısına katılan Vali Ahmet Deniz, dünyanın çok hızlı bir gelişim sürecinde olduğunu ve acımasız bir rekabet yaşandığını belirterek “Gelişeceğiz, kalkınacağız ama bunu yaparken akıl ile kalbi bir arada kullanacağız. Hazırladığımız bu projelerin amacı da bu” dedi.
Manisa Valiliği himayesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan Manisa Eğitim Projeleri 2023’ün Tanıtım Toplantısı Kültür Sitesi Lale Salonu’nda yapıldı.
Toplantıya Vali Ahmet Deniz, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektör Vekili Mustafa Kazaz, Vali Yardımcıları Ahmet Yılmaz, Abdullah Etil ve Ünal Çakıcı, Kaymakam Ahmet Altıntaş, Belediye Başkanı Ali Tulup, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, protokol üyeleri, İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Can, Çevre İlçe Milli Eğitim Müdürleri, okul idarecileri ve öğretmenler katıldı.
Katılımcılara Türk ve dünya edebiyatından hikâye ve roman kitaplarının hediye edildiği programın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Dikici, Milli Eğitim Bakanlığı 2023 vizyonu, Ar-Ge Birimleri Yönergesi doğrultusunda eğitim öğretim faaliyetlerinin niteliğini arttırmak, milli ve manevi değerlere bağlı ülkeyi 2023 -2071 hedeflerine taşıyacak nesilleri yetiştirmek amacıyla projenin hayata geçtiğini ve Manisa’nın en büyük çözümünün eğitim olacağını söyledi.
Konuşmasında gelişmiş ve sanayileşmiş ülkelerin başarısının temelinde eğitimin olduğunu söyleyen Vali Deniz ise “Çağımız artık yapay zekânın, dijital dönüşümün, yüksek teknolojinin kullanıldığı bir çağ. Bu çağın gereklerini eğitimde yerine getiremezsek bu değişimi ve gelişimi yakalayamayız” dedi.
Dünyada acımasız bir rekabet ortamı olduğunu da belirten Vali Deniz, “Gelişeceğiz, kalkınacağız ve katma değer oluşturacağız ama bunu yaparken akıl ile kalbi bir arada kullanacağız. Hem yüksek teknoloji olacak hem yapay zekâ ama bunların yanında iyilik, merhamet ve şefkat de olacak. Bunlar bizim medeniyetimizin temelinde olan güzellikler. Kendimizi asla küçük görmeyeceğiz. Biz, bir cihan devleti kurmuş ve onun mirası üzerine de Türkiye Cumhuriyetini kurmuş bir milletiz” şeklinde konuştu.
Bizim Bu Ülkeye Borcumuz Var
Manisa’nın şehzadelere ev sahipliği yapmış binlerce yıllık geçmişe sahip sanayisi, tarımı ve kültürü ile çok özel bir yere sahip olduğunu ifade eden Vali Deniz, bunu eğitim ile taçlandırmak istediklerini söyledi. Vali Deniz “Bizler yerel projelerle bir enerji ve sinerji oluşturmak istiyoruz. Bunu, eğitimcilerimiz ile el ele vererek hep beraber çalışarak yapabiliriz. Bizim bu ülkeye bir borcumuz var. Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşında şehit olan Mehmetçiğe borcumuz var. 15 Temmuz’da tankın altında yatarak şehit olan 251 insanımıza borcumuz var. Güneydoğu’da hala şehitler veriyoruz. Bizler rahat rahat gezip, uyuyalım diye değil, uyanık olalım diye şehit veriyoruz. Her zaman işimizin en iyisini yapmalıyız. Bunun da anahtarı eğitimdir” diye konuştu.
Okullara 200 Bin Kitap Verilecek
“Son yıllarda devletimiz eğitim alanında güzel yatırımlar yaptı” diyen Vali Deniz, Manisa’daki 12 bin derslikten 6 bin tanesinin yeni yapıldığı bilgisini verdi. “Okullardaki kültürel ve sanatsal faaliyetleri önemsediklerini de söyleyen Vali Deniz “Kütüphanesiz okul bırakmayacağız. 30 okula kütüphane için ihaleye çıkacağız. Yine ilk etap da 200 bin kitabı okullarımıza ulaştıracağız. Kurumların ve STK’ların desteğini de bekliyoruz. Okul bahçelerini spor bahçelerine dönüştürmeyi hedefliyoruz. Gençlik ve Spor Bakanımıza da teşekkür ediyorum bu konuda bize çok destek veriyor” dedi.
Vali Deniz, MANEP 2023 kapsamındaki projelerin ilçelerde de uygulanacağını, kendisinin de uygulama sırasında ilçelere giderek yakından takip edeceğini söyledi.
MANEP 2023 Tanıtım Toplantısı, katılımcılar tarafından gerçekleştirilen kitap okuma etkinliği ile sona erdi.
Toplantıda MANEP-2023 kapsamında, il genelinde 249 bin 250 öğrenci ve 18 bin 389 eğitimciye ulaşılmasının amaçlandığı bilgisi verildi.
MANEP 2023 PROJELERİ İSE ŞÖYLE:
Yeni Projeler

Manisa Her Yerde OkuyorKütüphanesiz Okul KalmasınTasarım Beceri AtölyeleriÇocuğumu Seviyorum Anaokuluna GönderiyorumEğitimde Varız Gelecekte VarızManisa’ya Değer KatanlarSpor Sevgisi Okul da Başlar
-Akademik Başarıyı Ölçme ve DeğerlendirmeManisa sanat
2015-2016 Yılından Bu Yana Uygulanan ProjelerHem Meslek Hem DestekKodla ManisaKitap LigŞehrim Benim EvimManisa Sana Kanım Feda
Diğer ProjelerYENEP,Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesi,HAMİ Projesi,TÜBİTAK,Avrupa Birliği Projeleridir.The post MANEP 2023 Projeleri Tanıtıldı appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz