İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Modern Pazaryerini Açmak için ne bekleniyor?
Modern Pazaryerini Açmak için ne bekleniyor?

Cumhuriyet Halk Partisi Soma İlçe Yönetimi, Öve Öve bitirilemeyen Katlı Pazaryeri Halan Neden açılmıyor’ diye sordu. Cumhuriyet Halk Partisi Soma İlçe Yönetimi, Soma Belediyesi tarafından Soma’ya kazandırılan Katlı Modern Pazaryerinin açılması için hala neyin beklendiğini sordu. CHP Soma İlçe Yönetimi adına Başkan Levent Elbinsoy tarafından yapılan açıklamada ‘Soma katlı pazaryeri ihalesi 20 Ekim 2017 günü […]

Cumhuriyet Halk Partisi Soma İlçe Yönetimi, Öve Öve bitirilemeyen Katlı Pazaryeri Halan Neden açılmıyor’ diye sordu.

Cumhuriyet Halk Partisi Soma İlçe Yönetimi, Soma Belediyesi tarafından Soma’ya kazandırılan Katlı Modern Pazaryerinin açılması için hala neyin beklendiğini sordu.
CHP Soma İlçe Yönetimi adına Başkan Levent Elbinsoy tarafından yapılan açıklamada ‘Soma katlı pazaryeri ihalesi 20 Ekim 2017 günü yapılmış, dönemin Belediye Başkanı Hasan Ergene tarafından inşaatın 420 gün içerisinde tamamlanarak, pazaryerinin hizmete açılacağı duyurulmuştu. Mart 2019’da gerçekleşen yerel seçimler öncesinde katlı pazaryeri inşaatı hızlandırılmış hatta gazetelerde ve billboardlarda pazaryerinin bittiği duyurulmuştu. Son olarak katlı pazaryeri geleneksel Karaelmas Festivali esnasında kermes alanı olarak kullanıldı.
Her fırsatta inşaatının tamamlandığı söylenen, öve öve bitirilemeyen katlı pazaryeri bugüne kadar kermes ve fuar gibi etkinliklere ev sahipliği yaparken nedense bir türlü pazaryeri olarak hizmete açılamadı.
Cumhuriyet Halk Partisi Soma İlçe Başkanlığı olarak Soma Belediye Başkanı Sayın Ali Tulup’a soruyoruz;
1-) Katlı pazaryeri inşaatı, yüklenici firma ile imzalanan sözleşme ve teknik şartnameye uygun olarak tamamlanmış mıdır yoksa halen eksikleri var mıdır?
2-) Pazaryerinin eksikleri varsa bu eksikler kim tarafından ve ne zaman tamamlanacaktır?
3-) Katlı pazaryeri kaç esnafımıza hizmet verecektir?
4-) Pazaryerinde ekmek parası için mücadele edecek pazarcı esnafımızdan ne kadar ücret alınacaktır?
5-) Katlı pazaryeri için bugüne kadar kaç para harcanmıştır?
6-) Son olarak Soma katlı pazaryeri, pazaryeri olarak ne zaman hizmete açılacaktır?
Soma katlı pazaryeri, Soma Belediyesi’nin son yıllarda yapmış olduğu en önemli proje ve yatırımdır. Böylesine önemli bir yatırıma dair Belediyemizin daha şeffaf olması, kamuoyunu bilgilendirmek adına sorduğumuz soruları yanıtlaması gerekmektedir. Katlı pazaryeri tamamlandığı ve kermes gibi etkinlikler için zaman zaman kullanıldığı halde neden hala hizmete açılmamaktadır? Soma kamuoyu tarafından dillendirilen ve sıkça sorulan bu soru Sayın Ali Tulup tarafından biran önce cevaplanmalıdır.’denildi.
The post Modern Pazaryerini Açmak için ne bekleniyor? appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz