İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Palyatif gününde Moral buldular
Palyatif gününde Moral buldular

Dünya Palyatif Gününde hastalar moral buldu. Belediye Başkanı Ali Tulup’un da katılımı ile türküler söyleyen hastalar pasta keserek eğlenceli bir gün geçirdi. Dünya Palyatif Bakım Günü nedeniyle Hastane Yönetimi tarafından Palyatif Bakım Merkezimizde yatan hastalara ve yakınlarına moral günü düzenlendi. Etkinlikte Soma Musiki Derneği eğitimcilerinden Mustafa Yazıcıoğulları ve hastane çalışanlarından oluşan koro tarafından türküler söylenerek […]

Dünya Palyatif Gününde hastalar moral buldu. Belediye Başkanı Ali Tulup’un da katılımı ile türküler söyleyen hastalar pasta keserek eğlenceli bir gün geçirdi.

Dünya Palyatif Bakım Günü nedeniyle Hastane Yönetimi tarafından Palyatif Bakım Merkezimizde yatan hastalara ve yakınlarına moral günü düzenlendi. Etkinlikte Soma Musiki Derneği eğitimcilerinden Mustafa Yazıcıoğulları ve hastane çalışanlarından oluşan koro tarafından türküler söylenerek pasta kesildi.
Palyatif bakım hizmetini en iyi bilenlerden biri olduğunu ve annesi ve kayınvalidesinin de son 1 yıl içerisinde Palyatif Bakım Servisi’nde tedavi gördüğünü ifade eden Soma Belediye Başkanı Ali Tulup “Hastanelerimizde verilen tüm hizmetler çok önemli ama belki de en önemli hizmet birimlerinden bir tanesi palyatif bakım hizmetidir. Hastanemizde mevcut 17 yatak kapasitesi, çalışkan, işini severek yapan deneyimli personeli ile kaliteli palyatif bakım hizmeti veriliyor olması ilçemiz için çok büyük bir kazanımdır. Soma da böyle bir hizmet verildiği için başta devletimiz olmak üzere İl Sağlık Müdürümüze, Soma Devlet Hastanesi yöneticilerine ve çalışanlarına teşekkür ediyorum ve hastalarımıza acil şifalar diliyorum” dedi.
Program sonunda Başhekim Uzm. Dr. Ali Osman Çağlayan palyatif hastaları için hazırlanan pastayı hastalarla birlikte kesti. Başhekim, Çağlayan “Dünya Palyatif Günü” palyatif bakım hizmeti hakkında farkındalık oluşturmak ve bu hizmete ihtiyaç duyan hastaları bu hizmetten haberdar etmek için bir fırsat günü olarak değerlendirilmeli. Palyatif bakıma ihtiyaç duyan hastalarımızın yakınlarına verebileceğimiz mesaj çok net ,hastalarımızın ömrüne yıllar katamayız ancak yaşam kalitelerini artırabiliriz. Mutlaka yapabileceğimiz bir şeylerin olduğunu ve hastalarının son dönemlerinde yalnız olmadıklarını söylemek istiyorum.Etkinlikte bizi yalnız bırakmayan Mustafa Yazıcıoğulları hocamıza ve organizasyonu yapan palyatif bakım merkezimizin çalışanlarına çok teşekkür ediyorum.” dedi.
The post Palyatif gününde Moral buldular appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz