İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Para İle Satılmaz’a İzin verilmedi
Para İle Satılmaz’a İzin verilmedi

Soma Mekansızlar Tiyatrosu tarafından Maden Faciasını konu alan ‘Para ile Satılmaz’ adlı tiyatro oyununun Soma’da oynanmasına izin verilmedi. Soma Mekansızlar Tiyatrosu tarafından Maden Faciasını konu alan ‘Para ile Satılmaz’ adlı tiyatro oyununun Soma’da oynanmasına izin verilmedi. 13 Mayıs 2014 yılında yaşanan Soma Maden Faciasının ardından Soma Mekansızlar Tiyatro ekibi tarafından kaleme alınarak Soma ve bir […]

Soma Mekansızlar Tiyatrosu tarafından Maden Faciasını konu alan ‘Para ile Satılmaz’ adlı tiyatro oyununun Soma’da oynanmasına izin verilmedi.
Soma Mekansızlar Tiyatrosu tarafından Maden Faciasını konu alan ‘Para ile Satılmaz’ adlı tiyatro oyununun Soma’da oynanmasına izin verilmedi. 13 Mayıs 2014 yılında yaşanan Soma Maden Faciasının ardından Soma Mekansızlar Tiyatro ekibi tarafından kaleme alınarak Soma ve bir çok yerde defalarca oynanan ‘Para ile Satılmaz’ın izin verilmeme sebebi ise içinde “siyasi içeriklerin yer alması, sakıncalı ifadeler” olarak açıklandı.
‘Para İle Satılmaz’ tiyatro oyununu sergilemeye hazırlanan Soma Mekansızlar Tiyatrosu engel karşısında basın açıklaması yaparak konuyu kamuoyu ile paylaştı.
Yapılan basın açıklamasında ‘Soma Mekânsızlar Tiyatrosu olarak madendeki faciayı konu alan “Para ile Satılmaz” adlı oyunumuz çoğunuzun hatırlayacağı gibi daha önce de Soma’da birkaç kez oynandı. En son 20 Mart 2017 tarihinde oynanan oyunumuza ilgi büyüktü. Çevre il ve ilçelerden gelen talepler üzerine Bergama’da 30 Eylül 2017, Seferihisar’da 25 Kasım 2017, Foça’da 18 Ocak 2018 ve Manisa’da 26 Mayıs 2018 tarihlerinde oyunumuz sahnelendi.
Oyuncu arkadaşlara gelen “yeniden Soma’da oynasanız” isteği karşısında duyarsız kalamadık. Oyunda ele alınan konunun birinci dereceden mağdurları olan ve onları temsil eden 301 Maden Şehitleri Derneğinin onayını alarak oyunu sahnelemek için gerekli resmi başvurumuzu yaptık. Bu arada oyunumuz birçok kez sahnelendiği için “izin verilmeyeceğini” düşünmedik. Salon için tarih alındı, biz de sosyal medyada tanıtım videomuzu paylaştık, misafirlerimizi davet ettik. Şimdi üzülerek bildirmek zorundayız ki resmi başvurumuz sonuçsuz kaldı ve oyunumuzun sahnelenmesine izin verilmedi.
Seyircimize olan saygımızdan dolayı bir açıklama yapmamız gerekiyordu. Oyunumuzu bekleyen tüm sanatseverlerden özür diliyoruz’denildi.
The post Para İle Satılmaz’a İzin verilmedi appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz