İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Rus BE-200 Yangın Söndürme Uçağı Manisa’da test edildi
Rus BE-200 Yangın Söndürme Uçağı Manisa’da test edildi

Orman Bakanlığı’nın envanterine katmayı planladığı Rus Be-200ES amfibi yangın söndürme uçağı, Soma da Sevişler Barajı’nda test edildi.Orman Bakanlığı’nın envanterine katmayı planladığı Rus Be-200ES amfibi yangın söndürme uçağı, Soma da test edildi. TEKNOFEST İstanbul’da görücüye çıkan ardından Antalya’nın Kemer ilçesinde çıkan orman yangınında kullanılan Rus amfibi yangın söndürme uçağı Be-200ES test edilmek üzere İzmir Orman Bölge […]

Orman Bakanlığı’nın envanterine katmayı planladığı Rus Be-200ES amfibi yangın söndürme uçağı, Soma da Sevişler Barajı’nda test edildi.Orman Bakanlığı’nın envanterine katmayı planladığı Rus Be-200ES amfibi yangın söndürme uçağı, Soma da test edildi.

TEKNOFEST İstanbul’da görücüye çıkan ardından Antalya’nın Kemer ilçesinde çıkan orman yangınında kullanılan Rus amfibi yangın söndürme uçağı Be-200ES test edilmek üzere İzmir Orman Bölge Müdürlüğü’ne getirildi.

Rusya’dan, Türkiye’ye getirilen 14 ton su kapasiteli, su yüzüne paralel olarak durabilen Be- 200ES amfibi yangın söndürme uçağı ilk testini Soma Sevişler Baraj Gölün’de gerçekleştirdi. Rus Pilot idaresindeki uçak, Sevişler Barajı’ndan aldığı suyu, Soma’nın Kozluören Mahallesinden bulunan ormanlara bıraktı.

İzmir Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Akhisar Orman İşletme Müdürlüğü ve Soma Orman İşletme Şefliği yetkililerinin de nezaret ettiği test uçuşunun başarılı bir şekilde son bulduğu ve Uçağın İzmir ve Manisa’da da deneme testlerinin yapıldığı öğrenildi.

Rusya Birleşik Uçak Şirketi bünyesinde faaliyet gösteren Beriev Uçak Şirketi tarafından üretilen Be-200ES amfibi Rus yangın söndürme uçağının ana gövdesi diğerler uçaklardan farklı olarak, yangın söndürme ve afet bölgelerinde acil durumlarda kullanılmak için geliştirildi.
The post Rus BE-200 Yangın Söndürme Uçağı Manisa’da test edildi appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz