İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Santral yakında Müze olacak
Santral yakında Müze olacak

Soma Santralinin yorgun ve miyadını doldurduğunu dile getiren Erdem, yakın bir zamanda Buharlı Lokomotif gibi Buharlı Termik Santralı da Antika olarak görücüye Sunulacak’dedi. Konya Torku firmasının Santrali almanın pişmanlığını yaşadığını ifade eden Öz Hak Maden İş Sendikası Ege Bölge Koordinatörü Vedat Erdem ‘Yılan Hikayesine Dönen Soma Termik Santralı Ve Yakın Gelecekte Soma İstasyon Meydanında Açık […]

Soma Santralinin yorgun ve miyadını doldurduğunu dile getiren Erdem, yakın bir zamanda Buharlı Lokomotif gibi Buharlı Termik Santralı da Antika olarak görücüye Sunulacak’dedi.

Konya Torku firmasının Santrali almanın pişmanlığını yaşadığını ifade eden Öz Hak Maden İş Sendikası Ege Bölge Koordinatörü Vedat Erdem ‘Yılan Hikayesine Dönen Soma Termik Santralı Ve Yakın Gelecekte Soma İstasyon Meydanında Açık Ve Kapalı Antika Müzesi Olarak Yerini Alacaktır’dedi.
Erdem açıklamasına şu sözler ile devam etti;
Çok Şeyler Yazılıyor, Çok Şeyler Çiziliyor, 08 Aralıkta Yaklaşık 17 Gün Evvel Termik Santralının Kapatılması Gündemde Demiştik. Hatta Soma Karaelmas Gazetesi Sosyal Medya Hesabımızdan Yazımızı Haber Yapmıştı.
Olayın Ciddiyetinin İki Hafta Sonra Farkına Varan Soma Yerel Yönetimi Ve Siyasi Partiler Odalar, Sivil Toplum Kuruluşları Ankara’da Soluğu Almışlardır.
Konya Torku Firması Termik Santral İçin Gerekli Krediyi Bulamadığı Zaman Santralın Kapatılmasının Önü Açılacaktır.
Neden Mi ?
Özelleştirme Altında Ülkemizde Faaliyet Gösteren Miadını Doldurmuş Termik Santralları Satılmıştır. Aslında Revizyon İçin Harcanacak Para Astarı Yüzünden Pahalı Olmasından Dolayı Bu Yerler Elden Çıkarılmıştır. Konya Torku Firması da Bu Gün İçin Bu Santralı Almanın Bize Göre Büyük Pişmanlığını Yaşamaktadır.
EPDK Aylık Elektrik Alımını Sık Sık Değiştirmekte İddiası Firmaların Santrallardan Zarar Ettiklerini İfade Etmektedirler.
Konya Torku da Bu Mağdurların Göbeğindedir. Soma Termik Santralı Ellerinde Patlamış, Önce Satmayı Denemişler Olmamış, Sonra Ortak Aramışlar Olmamış, Sonunda Ucuz Dış Kaynaklı Kredi Bulunması Halinde Baca Gazları İçin Revizyon Yapılacak Ülke Gündeminden Düşecekler, Devletin Cezalarına Maruz Kalmama Hesapları Yapmaktadırlar.
Soma Termik Santralı 1960 Model Olup Eskiye Kimse Rağbet Etmemektedir.
Zaten Eskiye Rağbet Olsa Bit Pazarına Nur Yağacaktır.
Soma Termik Santralının Ülke Enerjisinin % 7’sini Karşılaması Kimsenin Umurunda Değildir.
The post Santral yakında Müze olacak appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz