İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Sarı Sabır Soma’da açtı
Sarı Sabır Soma’da açtı

Unesco’nun Dünya Kültür Mirası listesinde bulunan ve ömrü boyunca bir kez çiçek açan Agave (Sarı Sabır) Soma’da açtı. Unesco tarafından dünya mirasi listesine alınan ve koruma altında bulunan ana vatanı Orta ve Güney Amerika olan Agave bitkisi Soma’da açtı. Arıcılık ile uğraşan Adem Pelit tarafından gelip geçtiği yol üzerinde bir bahçede keşfedilen Agave bitkisinin ömrü […]

Unesco’nun Dünya Kültür Mirası listesinde bulunan ve ömrü boyunca bir kez çiçek açan Agave (Sarı Sabır) Soma’da açtı.

Unesco tarafından dünya mirasi listesine alınan ve koruma altında bulunan ana vatanı Orta ve Güney Amerika olan Agave bitkisi Soma’da açtı.
Arıcılık ile uğraşan Adem Pelit tarafından gelip geçtiği yol üzerinde bir bahçede keşfedilen Agave bitkisinin ömrü boyunca sadece bir kez çiçek açtığı 10 Metre yüksekliğinde ağacı fark eden Adem Pelit ‘Yılını bilmiyorum ama bir arkadaşım tarafından dikildi. Öğrendiğim kadarıyla 30-40 yılda bir açanı varmış, 6 ile 10 metre boy yapıyor çiçek açıp ömrünü tamamlıyormuş. Ana vatanı orta Amerika olan ve Meksika çöllerinin doğal bitki örtüsünü oluşturan Agave bitkisi, Agave’nin Türkçe karşılığı da “Sabır otu” ve “Yüzyıl bitkisi” olarak adlandırılıyor. Bitkilere karşı özel bir ilgim var. Araştırmayı seviyorum. Aloe Vera bitkisi gibi eklem ağrılarına suyunun iyi geldiğini biliyorum. İnsanların belki ömrü boyunca bir kez görebileceği bu bitkiyi görmelerini istedim’dedi.
The post Sarı Sabır Soma’da açtı appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz