İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Seçmen Listeleri askıya çıktı
Seçmen Listeleri askıya çıktı

Yerel seçimlerin gerçekleştirilmesine kısa bir süre kala YSK tarafından seçmen listeleri askıya çıktı. Yüksek Seçim Kurulu 31 Mart’ta yapılacak Mahalli İdareler Seçimi için hazırladığı seçmen listeleri 4 Ocak’ta muhtarlıklara asıldı. Listeler, 17 Ocak’a kadar askıda kalacak. Haziran seçimlerinde oylarını yazlıklarında ya da memleketlerinde kullananların 17 Ocak akşam saat 17’ye kadar adreslerini güncellemeleri gerekiyor. Eğer güncellemezlerse […]

Yerel seçimlerin gerçekleştirilmesine kısa bir süre kala YSK tarafından seçmen listeleri askıya çıktı.
Yüksek Seçim Kurulu 31 Mart’ta yapılacak Mahalli İdareler Seçimi için hazırladığı seçmen listeleri 4 Ocak’ta muhtarlıklara asıldı. Listeler, 17 Ocak’a kadar askıda kalacak.
Haziran seçimlerinde oylarını yazlıklarında ya da memleketlerinde kullananların 17 Ocak akşam saat 17’ye kadar adreslerini güncellemeleri gerekiyor. Eğer güncellemezlerse en son oy kullandıkları yerde oyları verecekler.
Öğrenciler, öğrenim gördükleri yerlerde oy kullanabilmek için okullarından aldıkları belgelerle bağlı oldukları Nüfus Müdürlüğüne başvuracak ve belgelerini İlçe Seçim Kurulu Başkanlığına teslim edecek. Hastalık veya engeli nedeniyle yatağa bağımlı olanlar sağlık raporu ve seyyar sandık kurulu talep formuyla kayıtlı olduğu adreste oy kullanabilecek. Ayrıca seçmen, bina esasına göre seçmen kayıtlarını sorgulayabilecek.
YSK’nın internet sitesi ve mobil uygulamasından da listeler kontrol edilebilecek.
The post Seçmen Listeleri askıya çıktı appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz