İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Şehir Merkezine Hız sınırı getirilecek
Şehir Merkezine Hız sınırı getirilecek

İlçe Trafik Komisyonu Gazi Osman Paşa Caddesi üzerinde yaşanan ve Anne ile kızın acı ölümü ile sonuçlanan kaza sonrası ilk kez toplandı. Soma İlçe Trafik Komisyonu Kaymakamlık makamında yoğun bir katılım ile gerçekleşti. Kaymakam Ahmet Altıntaş başkanlığında, Belediye Başkanı Ali Tulup, İlçe Jandarma Komutanı J. Yz. Bş. Oruç Fevzi Kara, Soma Şoförler ve Otomobilciler Odası […]

İlçe Trafik Komisyonu Gazi Osman Paşa Caddesi üzerinde yaşanan ve Anne ile kızın acı ölümü ile sonuçlanan kaza sonrası ilk kez toplandı.

Soma İlçe Trafik Komisyonu Kaymakamlık makamında yoğun bir katılım ile gerçekleşti. Kaymakam Ahmet Altıntaş başkanlığında, Belediye Başkanı Ali Tulup, İlçe Jandarma Komutanı J. Yz. Bş. Oruç Fevzi Kara, Soma Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Dursun Solak, Siyasi Parti Temsilcileri, İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Komiseri Aydın Torun’un katılımı ile gerçekleşti.
Gazi Osman Paşa Caddesi üzerinde Anne ve kızın ölümü ile sonuçlanan kaza sonrasında Soma Şehir merkezinde bulunan ana caddelerde EDS düzenlemesi yapılmasına karar verildi.
‘lçenin en kalabalık kısmı, ana caddesi olan bölgelerde hız sınırına uyulmaması nedeni ile bir çok kazaların meydana geldiği dile getirilen toplantıda Soma girişinden çıkışına kadar olan bölümde hız sınırı uygulaması başlanacak.
EDS nedir?
EDS ile ilgili komisyona katılanlara bilgi verildi.
‘ EDS, trafik akışının kontrolü ve ulaşım optimizasyonun yapılması, kent yaşantısının kurallara uygun, belli normatif yapıya kavuşturulması için ve trafikte düzeni bozan araçlardan kaynaklanan kazaların önlenerek can ve mal emniyetinin sağlanması amacı ile geliştirilen bir denetleme sistemidir. EDS, kural ihlali yapan araçların sensörler aracılığı ile tespiti sonrası, görüntü işleme yazılımları ile aracın plakasının tespit edilerek ilgili kanunda öngörülen cezaya tabii tutulmasını kapsar.’
The post Şehir Merkezine Hız sınırı getirilecek appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz