İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

‘Soma Belediyesi isteklerden bi haberdir’
‘Soma Belediyesi isteklerden bi haberdir’

MHP Soma İlçe Başkanı Adem Yıldırım ‘İşçi Servisleri güzergahının değiştirilmesi talebini Soma Belediyesi yetkilileri imzalayarak UKOME’ye göndermiştir. Soma Belediyesi halkımızın ve işçilerimizin isteklerinden bihaberdir’dedi. Güzergah değiştirme talebinin Sanılanın aksine Soma Belediyesinden geldiğini ifade eden MHP İlçe Başkanı Adem Yıldırım ‘ Manisa ile yaptığımız görüşmelerde bu konu seçime kadar değil, ebediyete kadar işçilerin ve işçi sendikasının […]

MHP Soma İlçe Başkanı Adem Yıldırım ‘İşçi Servisleri güzergahının değiştirilmesi talebini Soma Belediyesi yetkilileri imzalayarak UKOME’ye göndermiştir. Soma Belediyesi halkımızın ve işçilerimizin isteklerinden bihaberdir’dedi.
Güzergah değiştirme talebinin Sanılanın aksine Soma Belediyesinden geldiğini ifade eden MHP İlçe Başkanı Adem Yıldırım ‘ Manisa ile yaptığımız görüşmelerde bu konu seçime kadar değil, ebediyete kadar işçilerin ve işçi sendikasının istediği şekilde sonuçlanacağının garantisini aldık’dedi.
MHP Soma İlçe Başkanı Adem Yıldırım, Sendika Başkanı Şevket Şahin’in söylediklerine hak vererek yaptığı açıklamasında ‘26.07.2018 tarihli UKOME kararıyla işçi servislerinin yol güzergahlarının tekrar yapılandırılması gündeme gelmiştir. Kamu nezdinde ve bu kararın etkilediği maden işçileri bünyesinde tepki çeken bu kararın Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki UKOME tarafından uygulamaya koyulduğu söylenmektedir.
Lakin işin aslı çok daha farklıdır.
Soma Belediyesi bünyesinde toplanan komisyon 25.07.2018 tarihinde işçi servisleri güzergahının değiştirilmesi talebini Soma Belediyesi yetkilileri imzalayarak UKOME’ ye göndermişlerdir. UKOME bu talebe istinaden Soma Halkının problemlerini ve çözümünü Soma Belediyesi iyi bilir düşüncesiyle ‘’siz öyle istiyorsanız öyle olsun’’ diyerek onaylamıştır.
Gelinen şu noktada görüyoruz ki, Soma Belediyesi halkımızın ve işçimizin isteklerinden bihaberdir. Sıkıntılar gündeme geldiğinde de kendi kararlarını yok sayarak işçilere ve işçi sendikalarına UKOME kararını göstererek sıkıntının Manisa kaynaklı olduğunu söylemeleri de abesle iştigaldir. Yaşanan bu problem sonrasında 26.12.2018 tarihinde toplanan Soma Komisyonu daha önceki kararlarının yok sayılmasını Manisa UKOME’ den istemişlerdir.
Bu da problemin çıkış noktasının nereden kaynaklandığının daha net bir şekilde göstermiştir.
Soma Milliyetçi Hareket Partisi olarak yaptığımız görüşmeler sonrasında bu işin seçime kadar değil ebediyete kadar işçilerimizin ve onları temsilen sendikacıların isteği doğrultusunda şekilleneceğinin garantisini Büyükşehir Belediyemizden ve UKOME’ den almış bulunmaktayız.
Milliyetçi Hareket Partisi Soma İlçe Teşkilatı olarak diyoruz ki, Sendika Başkanımız Sayın Şevket ŞAHİN Beyin söyledikleri kesinlikle doğrudur. Soma üç aklı yetmeze teslim edilemez.
Halkımızın bilgisine, saygılarımızla sunarız.’dedi.
The post ‘Soma Belediyesi isteklerden bi haberdir’ appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz