İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Soma Beşik gibi sallanıyor
Soma  Beşik gibi sallanıyor

Önceki gün saat:22.22’de Akhisar Musalar merkez üssünde meydana gelen 5.4 büyüklüğünde depremin ardından artçı sarsıntılar gece ve ertesi gün de devam etti. Deprem dolayısı ile Soma halkı da geceyi dışarıda geçirenler arasında yer aldı. Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünden alınan bilgiye göre, saat 22.22’de merkez üssü Manisa’nın Akhisar ilçesi olan 5.4 büyüklüğünde bir deprem […]

Önceki gün saat:22.22’de Akhisar Musalar merkez üssünde meydana gelen 5.4 büyüklüğünde depremin ardından artçı sarsıntılar gece ve ertesi gün de devam etti. Deprem dolayısı ile Soma halkı da geceyi dışarıda geçirenler arasında yer aldı.

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünden alınan bilgiye göre, saat 22.22’de merkez üssü Manisa’nın Akhisar ilçesi olan 5.4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem yerin 8.5 kilometre derinliğinde kaydedildi. Aydın, İzmir, Denizli, Kütahya, Bursa, Yalova ve İstanbul olmak üzere birçok şehirde de hissedilen depremden sonra 300’e yakın sarsıntı meydana geldi. Soma halkı da dahil olmak üzere bir çok ilçede vatandaşlar geceyi dışarıda geçirdi.Can kaybı olmaması ise en sevindirici tarafıydı. Artçı sarsıntıların bir süre daha devam edeceğini belirten uzmanlar, vatandaşları sakin olmaları konusunda uyardı.
‘Valilik;
Metruk bina yıkıldı’
22.01.2020 tarihinde saat 22.22 de merkez üssü Akhisar İlçesi olan 5.4 büyüklüğünde deprem meydana gelmiştir. Depremde can kaybı yaşanmamış olup, deprem sırasında yaşanan panik sebebiyle 4 vatandaşımızda hafif yaralanma meydana gelmiş ve vatandaşlarımız hastanelerde ayaktan tedavi edilmiştir. Yaşanan deprem sebebiyle İlçede bulunan 5 metruk binanın yıkıldığı, bazı mahallelerde bulunan binalarda da kısmi çatlaklar oluştuğu tespit edilmiştir. Akhisar İlçemizde yaşanan deprem sebebiyle başka bir olumsuzluk tespit edilmemiştir. İlçede AFAD ekipleri tarafından durum tespit çalışmaları devam etmektedir.
‘Soma ve Kırkağaç fayı ile
Gelenbe Fay Zonu kesiminde meydana geldi’
Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hasan Sözbilir, Manisa’nın Akhisar ilçesindeki 5,4 büyüklüğündeki depreme ilişkin, “Bu deprem yıkıcı bir deprem niteliği taşımıyor çünkü bu bölgede yıkıcı depremin eşik değeri 6 olarak kabul ediliyor.” dedi.
Sözbilir, Akhisar’da meydana gelen depremin Soma- Kırkağaç Fayı ile Gelenbe Fay Zonu’nun kesim noktasında gerçekleştiğini söyledi.
The post Soma Beşik gibi sallanıyor appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz