İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Soma Eynez İşçileri Tazminatlarını Alıyor
Soma Eynez İşçileri Tazminatlarını Alıyor

Soma’da 13 Mayıs 2014’te yaşanan maden faciasından sonra Soma Kömürlerine bağlı Eynez, Işıklar ve Atabacası kısmından şirketin ekonomik olarak zor günler yaşamasına karşı telefonla gelen mesajla 2bin 831 işçi işten çıkarılmıştı. T.K.İ’ye bağlı Soma Ege Linyitleri İşletme (ELİ) Müdürlüğünde toplanan işçiler ne kadar tazminat alacağını ELİ binası içerisinde TMSF tarafından yapılan tazminat ödemeleri düşülüp, “ödeme […]

Soma’da 13 Mayıs 2014’te yaşanan maden faciasından sonra Soma Kömürlerine bağlı Eynez, Işıklar ve Atabacası kısmından şirketin ekonomik olarak zor günler yaşamasına karşı telefonla gelen mesajla 2bin 831 işçi işten çıkarılmıştı.
T.K.İ’ye bağlı Soma Ege Linyitleri İşletme (ELİ) Müdürlüğünde toplanan işçiler ne kadar tazminat alacağını ELİ binası içerisinde TMSF tarafından yapılan tazminat ödemeleri düşülüp, “ödeme yapılacaktır” belgesini alabiliyorlar.
Edinilen bilgiye göre, tazminat almaya hak kazanan 1.617 kişinin tazminatlarının 29 Şubat’a kadar ödeneceği, diğer mahkemeye veren maden işçilerinin durumunun TKİ Genel Müdürlüğü’nden gelecek olan bilgilerden sonra belli olacağı öğrenildi.
Eynez bölgesi alım sözleşmesi, diğer maden ocakları rödevans karşılığı kömür çıkarıyordu. Geven Tepeden Eynez’e transfer olan işçilerin sadece Eynez’de çalıştığı süre kıdem ve ihbar tazminatı ödeniyor.Geven tepe çalışılan sürenin ödenmediği bilgiler arasında yer alırken, Atabacası, Işıklar ve Uyar madencilik, Meclisten çıkacak olan torba yasa ile kıdem ve ihbar tazminatlarını alacağı belirtiliyor.
The post Soma Eynez İşçileri Tazminatlarını Alıyor appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz