İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Soma MYO’da AIDS Günü Konferansı
Soma MYO’da AIDS Günü Konferansı

1 Aralık Dünya HIV/AIDS Günü ile ilgili Soma Devlet Hastanesi Başhekimliği tarafından Soma MYO DA Konferans düzenlendi. Konferansa Soma Devlet Hastanesi Başhekimi Ali Osman Çağlayan, Soma Devlet Hastanesi Hastane Müdürü Sancar Delibalta, Uzman Doktor Hakan Orhon, Yüksekokul akademik idari personeli ve öğrencileri katıldı. Konferans öncesinde tüm katılımcılara konu ile ilgili afiş, broşür ve kırmızı kurdele […]

1 Aralık Dünya HIV/AIDS Günü ile ilgili Soma Devlet Hastanesi Başhekimliği tarafından Soma MYO DA Konferans düzenlendi.
Konferansa Soma Devlet Hastanesi Başhekimi Ali Osman Çağlayan, Soma Devlet Hastanesi Hastane Müdürü Sancar Delibalta, Uzman Doktor Hakan Orhon, Yüksekokul akademik idari personeli ve öğrencileri katıldı. Konferans öncesinde tüm katılımcılara konu ile ilgili afiş, broşür ve kırmızı kurdele dağıtıldı.
Uzman Doktor Hakan Orhon Konferansta, HIV virüsünün dünyada ve Türkiye’de görülme oranları, HIV virüsü hakkında bilgi vererek, korunma yollarından, bahsetmiştir. Ayrıca AIDS/HIV in tedavi edilebilir kronik bir hastalık olduğu söyleyerek, HIV enfeksiyonu, HIV pozitif kişilerle aynı iş yerinde çalışmakla, aynı okulda okumakla, aynı ortamda bulunmakla, ortak çatal kaşık kullanmakla; dokunmak ve tokalaşmakla; telefon, kitap, defter gibi araçlar ile duş-banyo alanlarını, havuzları, tuvaletleri ortak kullanmakla, böcek ısırması ve sinek sokması ile bulaşmayacağını anlatmıştır.
Konferans Soma MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ayla TEKİN’in Soma Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Ali Osman Çağlayan, Soma Devlet Hastanesi Hastane Müdürü Sancar Delibalta ve Uzman Doktor Hakan Orhon’a teşekkür etmesi ile sona erdi.
The post Soma MYO’da AIDS Günü Konferansı appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz