İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Soma’da 71 okulda İlköğretim haftası kutlandı
Soma’da 71 okulda İlköğretim haftası kutlandı

2019-2020 Eğitim Öğretim yılı kutlamaları Soma’da çeşitli etkinlikler ile kutlandı. 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı açılışı ve İlköğretim Haftası Soma’da çeşitli etkinlikler ile kutlandı. Sabah saatlerinde Cengiz Topel Meydanında Atatürk Anıtına çelenk sunulması ile başlayan program Sabri Balcı İlkokulunda devam etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın akabinde Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici günün anlamına ilişkin konuşma […]

2019-2020 Eğitim Öğretim yılı kutlamaları Soma’da çeşitli etkinlikler ile kutlandı.

2019-2020 Eğitim Öğretim yılı açılışı ve İlköğretim Haftası Soma’da çeşitli etkinlikler ile kutlandı. Sabah saatlerinde Cengiz Topel Meydanında Atatürk Anıtına çelenk sunulması ile başlayan program Sabri Balcı İlkokulunda devam etti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın akabinde Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici günün anlamına ilişkin konuşma gerçekleştirdi.
Milli Eğitim Müdürü Dikici ‘ Her yıl olduğu gibi bu yılda 16-22 Eylül tarihleri arasında tüm ilköğretim okullarında İlköğretim Haftası kutlanmaktadır. lçemizde 1843 anasınıfı, 6738 ilkokul, 7011 ortaokul ve 5531 Lise olmak üzere toplam 21.123 öğrenci ve 65 resmi, 6 özel okul ile birlikte toplam 71 okulumuzda,1340 öğretmen, eğitim yöneticisi, memur ve yardımcı hizmetli personelimiz ile 9 Eylül Pazarteri itibari ile eğitim ve öğretime başladık. Tüm bu sayılar da göstermektedir ki maarif ailesi olara nilçemizde paydaşımız olmayan ev yok gibiedir. Bu anlamda öğretmen ve idarecilerimizle sorumluluğumuzun bilincinde gayret ve aşkla yürümeye devam ediyoruz. Okul bizim en kutsal yuvamızdır. Bu yuvamız bizi bir hayatın en çetin şartlarına hazırlar. Burası sevginin, bilginin ve hoşgörünün merkezidir. Bu bahçede kök salar en yıkılmaz çınarlar. İnsanlığa bir bakınız her başarılı insanın arkasında mutlaka sağlam bir eğitim hayatı ve öğretmenler vardır. Öğretmenlik ömür boyu sürecek bir öğrenciliktir. Bunu çok iyi biliyoruzç Öğretme ve öğrenme isteğinin her zaman canlı olacağı bir yıl geçirmeniz temennisi ile İlköğretim Haftası kutlu olsun’dedi.
Okul öğrencilerinden şiirler okunurken, Atatürk’ün eğitim ve Öğretim ile ilgili görüşleri öğrenciler tarafından katılanlara aktarıldı. 4. sınıf öğrencileri ‘Benim adım öğretmen’ adlı şarkıyı seslendirdi. Halk oyunları gösterilerinin ardından program 4. sınıf öğrencilerinin 1. sınıf öğrencilerine okulumuza hoşgeldiniz diyerek çiçek vermesi ile sona erdi.
The post Soma’da 71 okulda İlköğretim haftası kutlandı appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz