İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

SOMA’DA MEVSİMLİK BUDAMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI
SOMA’DA MEVSİMLİK BUDAMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Soma Belediyesi mevsimlik budama çalışmalarına başladı Soma Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Ekipleri; İlçemizde bulunan çalı ve ağaç gruplarının mevsimlik budama çalışmalarına koru Park’tan başladı. Ekipler, park ve yeşil alanlarda bulunan ağaçların budama ve bakım çalışmalarına ilçe genelinde hızla devam edileceğini açıkladı. Bitkilerin daha sağlıklı ve görsel açıdan güzel görünmesini sağlamak, kurumuş, hastalıklı, kırılmış, birbirini […]

Soma Belediyesi
mevsimlik budama çalışmalarına başladı
Soma Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Ekipleri; İlçemizde bulunan çalı ve ağaç gruplarının mevsimlik budama çalışmalarına koru Park’tan başladı. Ekipler, park ve yeşil alanlarda bulunan ağaçların budama ve bakım çalışmalarına ilçe genelinde hızla devam edileceğini açıkladı.

Bitkilerin daha sağlıklı ve görsel açıdan güzel görünmesini sağlamak, kurumuş, hastalıklı, kırılmış, birbirini zedeleyip gölgeleyebilecek çapraz şekilde birbirinin üzerine binmiş, sarkmış, simetrisi bozuk, ağacın dengesini bozan, zayıf olan dar açılı dalları kesmek, değişik şekiller verilerek bitkilerin güzel bir görünüm kazanmasını sağlamak, bitkilerde karbon asimilasyonunu (özümleme) artırmak amacıyla ışığın ağaçların iç kısımlarına daha iyi girmesini sağlamak ve yaprak yüzeylerini artırmak, gövde üzerinde ana dalların sayılarını ve dağılışlarını düzenleyerek ağaçların sağlam, düzenli ve dengeli taç oluşturmalarının sağlanması amaçlarıyla budama işlemleri Belediye ekipleri tarafından belirli bir periyot dahilinde gerçekleştirilecek.
Yapılacak olan bu çalışmalar sonucunda; bitki varlığı üzerinde kurumuş, eğilmiş, sarkan ve tehlike arz eden dallar göz estetiğine uygun bir şekilde budanarak, ilçeye daha güzel bir görünüm kazandırılıp, kent estetiğine değer katılacak.
The post SOMA’DA MEVSİMLİK BUDAMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz