İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Somalı EYT’liler Dernek Kurmayı Amaçlıyor
Somalı EYT’liler Dernek Kurmayı Amaçlıyor

Yerel seçimler yaklaşırken kamuoyunda Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) sosyal medya aracılığı ile görsel ve yazılı basın aracılığı ile seslerini daha çok duyura bilmek için çalışmalar yapıyor. Soma’da da Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) mağdurları Türkiye genelinde olduğu gibi seslerini daha çok duyurabilmek için beraberce hareket ederek, “bundan sonra her platformda yer alacaklarını seslerini daha gür bir […]

Yerel seçimler yaklaşırken kamuoyunda Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) sosyal medya aracılığı ile görsel ve yazılı basın aracılığı ile seslerini daha çok duyura bilmek için çalışmalar yapıyor.
Soma’da da Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) mağdurları Türkiye genelinde olduğu gibi seslerini daha çok duyurabilmek için beraberce hareket ederek, “bundan sonra her platformda yer alacaklarını seslerini daha gür bir şekilde duyurmak için ellerinden geleni yapacaklarını” ifade ettiler.
Somalı EYT’lilerin öncelikle Soma’da bir dernek çatısı altından toplanarak daha sonra bu durumu çevre ilçelere de yayarak yerel seçimler öncesi Ankara’ya seslerini daha gür bir şekilde duyurmak olduklarını ifade ettiler.Soma’da EYT’lilerin sözcüsü olarak Yaşar Yangılkaya, Soma’da ki EYT mağdurlarına Soma’da bir birlikteliğin olabilmesi için öncelikle burada bir dernek çatısı altında bundan sonra yapacakları faaliyetleri devam ettirmeleri gerektiği ifade etti. Yangılkaya daha sonra “EYT’nin tüm Türkiye gündeminde olmasına rağmen hala EYT’nin ne olduğu bilmeyenler var. Bu durumu öncelikle kendimiz bilinçli bir şekilde öğrenip daha sonra bu durumu çevremize anlatmamız gerekiyor. Soma’da EYT’li olarak kimler varsa çevremizde bir olmamız gerekiyor. Ne kadar çok kalabalık olursak sesimizi o kadar çok duyurmuş oluruz.”
Önümüzde ki hafta İzmir’de EYT’lilerin bir araya geleceği programa da Soma’dan yoğun bir katılım sağlayarak çevremizde ki mağdur kişileri de davet ederek gitmeliyiz.” dedikten sonra EYT’liler dağıldılar.
The post Somalı EYT’liler Dernek Kurmayı Amaçlıyor appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz