İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

“Somalı hemşerilerimizin taleplerine kayıtsız kalmadık”
“Somalı hemşerilerimizin taleplerine kayıtsız kalmadık”

31 Mart 2019’da yapılacak olan Mahalli İdareler Seçiminde Akademisyen Recep KAYA, AK Parti Soma Belediye Başkanlığı için aday  adayı olma kararı almış bulunmaktayım. Somalı hemşerilerimizin taleplerine kayıtsız kalmadık Ak Parti çatısı altında Soma’daki birlik ve beraberliği artırarak memleketimize hizmet etmek için böyle bir karar almış bulunmaktayım.Daha yaşanabilir bir Soma için sosyal ve kültürel belediyecilik anlayışı […]

31 Mart 2019’da yapılacak olan Mahalli İdareler Seçiminde Akademisyen Recep KAYA, AK Parti Soma Belediye Başkanlığı için aday  adayı olma kararı almış bulunmaktayım.
Somalı hemşerilerimizin taleplerine kayıtsız kalmadık
Ak Parti çatısı altında Soma’daki birlik ve beraberliği artırarak memleketimize hizmet etmek için böyle bir karar almış bulunmaktayım.Daha yaşanabilir bir Soma için sosyal ve kültürel belediyecilik anlayışı ile birlik ve beraberlik içinde ülkemiz üzerinde oynanan oyunlarında farkında olarak el ele, kol kola, gönül gölüne kenetlenme, bir olma, diri olma, iri olma amacıyla Sayın Cumhurbaşkanımızın hedeflediği
2023, 2051, 2071 hedeflerine yürüyen Güçlü Türkiye”yi inşasında yer almak için aday adayı olmaya karar verdim.
Bu nedenle de 31 Mart 2019 da yapılacak olan yerel seçimde Soma Belediye Başkanlığı aday adaylığı niyetimizi Somalı hemşirelerimizle paylaşmak ihtiyacı hissettik. Öncelikle ben değil, biz diyerek AK parti ye gönül vermiş halkımızın sesi olmak için aday adayıyız .Rabbim çıkmış olduğumuz bu yolda başta ülkemiz olmak üzere ilçemize hizmet etmeyi bizlere nasıp eder inşallah” dedi.
Akademisyen Recep Kaya Kimdir 
5 Mayıs 1982 Almanya doğumlu olan Recep Kaya ilkokulu Soma Kurtuluş İlkokulunda tamamladı. Ortaokulu ve lise 1-2. sınıfları sırasıyla Kırkağaç İmam Hatip Ortaokulu ve Kırkağaç İmam Hatip Lisesinde Devlet Parasız Yatılı olarak tamamlayan Recep Kaya, lise son sınıfı Soma İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Çift lisans mezunu olan Recep Kaya Lisans eğitimlerini Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi ile Afyon Koca tepe Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümlerinde tamamladı.
Yüksek Lisansını Afyon Koca tepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Ana bilim dalı Siyaset ve Sosyal Bilimler dalında “I. Körfez Savaşı Sonrasında Türkiye’nin Irak’taki Etnik, Dini ve Siyasi Gruplarla İlişkileri” konu başlıklı teziyle tamamlayarak Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Uzmanı unvanını almaya hak kazandı. Doktora eğitimine Necmettin Er bakan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Ana bilim dalında devam etmektedir. Milli Eğitim Bakanlığında Sınıf Öğretmeni olarak görev yapan Sümeyye Kübra Kaya ile evli olan Recep Kaya Eslem Berra ve Hafsa Ebrar isimlerinde 2 kız çocuk babasıdır. Ortaokul yıllarında Milli Gençlik Vakfı ile başlayan Sivil Toplum Kuruluşları ile ilişkileri lisans eğitimi ve çalışma hayatı boyunca da devam etmektedir.
Halen 2013 yılında kuruluşunda yer aldığı Ensar Vakfı Afyonkarahisar Şubesi Yönetim Kurulu üyeliği, Cihannüma Derneği Afyonkarahisar Şubesi Yönetim Kurulu üyeliği, İlim Yayma Cemiyeti Afyonkarahisar Şubesi üyesi olarak çalışmalarına devam etmektedir. Ayrıca 2012-2016 yılları arasında İlim Yayma Cemiyeti Afyonkarahisar Şubesi’nde Yüksek Öğrenim Komisyonu üyesi olarak görev yaptı
Kamuda çalışma hayatına lisans eğitimi sırasında memur olarak göreve başlayan Recep Kaya, daha sonrasında Afyon Kocatepe Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde Biyolog olarak görev yaptı. Akademik hayata Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak başlayan Recep Kaya, son kanun düzenlemesiyle kurulan Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesinde Öğretim Görevlisi olarak görev yapan Recep Kaya yönetim alanlarında dersler verdi.
31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde Soma Belediye Başkanlığına aday adayı olmak için görevinden istifa etti.
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi uzmanı Akademisyen Recep Kaya, Soma’nın Türkali Mahallesi’nden olup, görev verilirse memleketi olan Soma’ya en güzel şekilde hizmet edeceğini ifade etmektedir.
Somalılar Kültür ve Dayanışma Derneği ile Soma İmam Hatipliler Derneği üyesidir.
The post “Somalı hemşerilerimizin taleplerine kayıtsız kalmadık” appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz