İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Somalılar çözüm istiyor
Somalılar çözüm istiyor

Termik Santralin baca gazı arıtma sisteminin 4 aylık süreçte takılmasını isteyen Soma halkı platform kurularak bir an önce Soma’yı derinden etkileyecek sorunun çözüme ulaştırılmasını istiyor. Yıllardır Hava kirliliğine maruz kalan Soma halkı artık bir çözüm bekliyor. Soma Termik Santralin üretiminin tamamen durdurulması yerine bir an önce filtre takılmasının önemli olduğunu dile getiren Soma halkı, kurulacak […]

Termik Santralin baca gazı arıtma sisteminin 4 aylık süreçte takılmasını isteyen Soma halkı platform kurularak bir an önce Soma’yı derinden etkileyecek sorunun çözüme ulaştırılmasını istiyor.

Yıllardır Hava kirliliğine maruz kalan Soma halkı artık bir çözüm bekliyor. Soma Termik Santralin üretiminin tamamen durdurulması yerine bir an önce filtre takılmasının önemli olduğunu dile getiren Soma halkı, kurulacak platform ile çözüm arayışına başlanması gerektiğini dile getiriyor.
Sosyal medya hesapları üzerinden düşüncelerini dile getiren Soma halkı, Soma’nın üzerinde bulunan kara bulutların bir an evvel kaldırılması gerektiğini, olayı çözümsüzlüğe götürecek her açıklamanın Soma’nın geleceğine bir darbe vurmak olduğunu vurguluyor.
‘Liderlik vasfınızı ortaya koyup
Bizi çözüme ulaştırın’
Mehmet Çetinkaya adlı vatandaşımız düşüncelerini şu sözler ile dile getirdi;
‘ Önce 301 işçimizin şehit olduğu maden faciası ve ardından yaşanan dramlar, şimdide termik santralin kapanma tehlikesi ile yeni dramlara gebe hayatlar.
Evet bugün Soma termik santrali kapanma tehlikesi ile karşı karşıya ve biz hala, ben daha çevreciyim sen az çevrecisin, ilk ben söyledim yok sen geç söyledin tartışmaları içindeyiz.
Değerli büyüklerim, artık bize hiçbir faydası olmayan kısır tartışmaları bir kenara bırakıp Soma’nın geleceğini ilgilendiren bu mühim mesele hakkında neler yapılabilir onları konuşmalıyız. Bu mesele siyaset üstü değerlendirilmesi gereken, kişisel tartışmaların, küskünlüklerin, kızgınlıkların bir kenara bırakılıp birlik beraberlik içinde çözüm bulunulmaya çalışılması gereken fevkalade önemli bir konudur. Bu çözüm çalışmasının içinde olmak Soma’yı seven her bireyin boynunun borcudur. Olayı çözümsüzlüğe iten her açıklama ve söylem Soma’nın geleceğine vurulan bir darbedir. Ben inanıyorum ki Soma halkı, bir yandan santralin faaliyetlerine devam ederken bir yandanda baca gazı arıtma sistemini kurulmasını sağlayacak çözümle sonuçlanacak bir sürecin içinde olan herkese müteşekkir olacaktır. Çünkü bu çözüm hem santralle bağlantılı olarak geçimini sağlayan, santral işçisini, maden işçisini, kamyoncusunu, esnafını, evde ısınma sistemi olan vatandaşı mutlu edecek hemde haklı olarak Soma’da temiz hava isteyen bütün halkımızın yüzü gülecektir.
Lütfen sizden ricamız;
Soma’da, biran önce, hiçbir siyasi görüş, fikir ayrımı gözetmeden, içinde, her kesimden insanı temsil eden bir platform oluşturmanız ve çözüm için çalışmalara başlamanızdır. Unutmayınız ki liderler, zor zamanlarda çözüm üretecek kişilerdir. Şimdi size düşen, liderlik vasfınızı ortaya koyup bizi çözüme ulaştırmaktır. Sonrasında bize düşende size teşekkür edip, sizi alkışlamak olacaktır.’
The post Somalılar çözüm istiyor appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz