İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Soma’nın tarihi 5 kitapta yer alacak
Soma’nın tarihi 5 kitapta yer alacak

Soma Belediyesi’nin katkılarıyla Soma Futbol tarihi, Soma Maden ve Enerji tarihi, Soma’nın idari ve Siyasi tarihi kitaplarını çıkaran Ergün, Soma’nın Sosyal ve Kültürel tarihi ve Soma’nın genel tarihi’nin yer alacağı 2 kitabın tamamlanması ile birlikte 5’i bir yerde kitabın tamamlanacağını ifade etti. Soma Belediyesi’nde ‘Soma’nın idari ve Siyasi Tarihi’ kitabının tanıtımı gerçekleştirildi. Tanıtımda açıklamada bulunan […]

Soma Belediyesi’nin katkılarıyla Soma Futbol tarihi, Soma Maden ve Enerji tarihi, Soma’nın idari ve Siyasi tarihi kitaplarını çıkaran Ergün, Soma’nın Sosyal ve Kültürel tarihi ve Soma’nın genel tarihi’nin yer alacağı 2 kitabın tamamlanması ile birlikte 5’i bir yerde kitabın tamamlanacağını ifade etti.

Soma Belediyesi’nde ‘Soma’nın idari ve Siyasi Tarihi’ kitabının tanıtımı gerçekleştirildi. Tanıtımda açıklamada bulunan Belediye Başkanı Ali Tulup ‘Bugün benim için ayrı bir heyecan verici bir gün. Çocukluk arkadaşım, okul arkadaşım İsmail Ergün’ün benim Belediye Başkanlık dönemimde Soma’nın İdari ve Siyasi Tarihi’ kitabının basımının gerçekleşmesinden dolayı mutluluk duyuyorum. En az onun kadar bende heyecanlıyım. Kitabımız bundan sonraki gelecek nesillere bir ışık tutacak. Belediye olarak bizden talebi olduğu doğrultuda elimizden geldiğince katkıda bulunmaya çalıştık. İnşallah memnun kalmıştır. Kitabımızın hayırlı olmasını diliyorum’dedi.
İsmail Ergün ise ‘
Bundan 2 sene önce ‘Soma futbol tarihi’ kitabını çıkarmıştık. Belediye Başkanı iken 2 ciltlik Soma kitabı çıkarmıştık. Çıkardığımız bu kitaplar aslında bu iki ciltlik kitabımızın geniş açılımı oluyor. 2017 yılında Soma futbol tarihi, 2018 yılında Maden ve Enerji tarihini çıkardık. 2019’da İdari ve Siyasi tarihini sizlere ve Somalılara sunmuş oluyoruz. İki kısma ayrılmış bir kitap. İdari kısmında Soma’nın kuruluşundan bu yana Kaymakam, Beleidye Başkanı, Yönetim şekilleri, köylerimizin geçmişleri ve kuruluş tarihleri yer alıyor. Siyasi kısmında ise çok partili döneme geçildiğinden bu yana Soma siyasetine damga vurmuş 3 dönem ve üzeri Soma siyasetinde hizmet vermiş kişilere yer verdik. 60 yılından bu yana seçim sonuçlarını, son seçimleri ise ayrıntılı olarak girdik. Bu kitapları yaparken Soma Belediyesinin büyük katkıları oldu. Beni hiçbir zaman kırmayıp her türlü yardımda bulundular. 2 kitap daha çıkacak. Bundan sonra çıkacak kitap Soma sosyal ve kültürel tarih olacak. Soma’nın tüm köylerinde örf ve adetleri, gelenekleri yer alacak. En son ise Soma’nın genel tarihi yer alacak. 5’i bir yerde olacak. İlçeleri bırakın, hiçbir ilde böyle geniş kapsamlı anlatan kitaplar basılmamıştır. Yeni kitap için çalışmalar başladı.’diyerek emek veren katkı sağlayan herkese teşekkür etti.
The post Soma’nın tarihi 5 kitapta yer alacak appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz