İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Tek istedikleri Tazminatları
Tek istedikleri Tazminatları

Bağımsız Maden İş Sendikasına bağlı üyeler Tazminatları için Kırkağaç Çam’ında beklemeye devam ediyor. Tek isteklerinin banka hesaplarına tazminatlarının yatırılması olduğunu dile getiren işçiler direnişlerine 4. günde de devam ettiler. Yağmur, Çamur ve Soğuk havaya ve tüm olumsuzluklara aldırış etmeyen Maden İşçileri, onuru, hakları ve çocukları için mücadelelerine Kırkağaç Çamında devam ediyor. Ankara’dan gelen davet üzerine […]

Bağımsız Maden İş Sendikasına bağlı üyeler Tazminatları için Kırkağaç Çam’ında beklemeye devam ediyor. Tek isteklerinin banka hesaplarına tazminatlarının yatırılması olduğunu dile getiren işçiler direnişlerine 4. günde de devam ettiler.

Yağmur, Çamur ve Soğuk havaya ve tüm olumsuzluklara aldırış etmeyen Maden İşçileri, onuru, hakları ve çocukları için mücadelelerine Kırkağaç Çamında devam ediyor. Ankara’dan gelen davet üzerine madenciler aralarında seçtikleri Bağımsız Maden İş Sendikası Genel başkanı Tahir Çetin, Eğitim ve Örgütlenme Uzmanı Kamil Kartal’ın içlerinde bulunduğu 5 kişilik heyeti bugün Ankara’ya uğurlamaya hazırlanıyor.
‘İşçi karar verecek’
Bağımsız Maden İş Sendikası üyesi (Başaran) Nizamettin Aksu, ‘Valilik Bakanlık ile görüşüldü diyerek oldu bittiye getiriyor. Ancak bitmiyor, bitmeyecek, bu yolları denedik, Bakan ile görüştük. Yüzlerce kez vekiller ile görüştük ama sonuç çıkmadı. İşin sınıra geldiği bir noktadayız. Kamuoyunda bu anlaşılsın, kangrenleşmiş, trajediye dönüşmüş, travmatik sonuçları olan insanların aile düzenlerinin bozulduğu, Bankaların icra koyduğu, Parasını alamadan çok sayıda arkadaşımızın öldüğü, bizlerin cenazelerine gittiği yüzlerce örnek var. Biz buna son vermek için yola çıktık. Durumumuz budur, kararımız kesindir. Mücadeleyi biz bitti demeden bırakmayacağız. Her şeyin bitip bitmediğine ancak işçi sınıfı karar verecek. Direnişin nasıl başlayacağına ve nasıl biteceğine sadece işçiler karar verecek. Biz işçiler ne karar verirse biz yanlarındayız, işçi yürü derse yürürüz, İşçi dur derse dururuz, işçi vur derse vururuz, işçi ölüyoruz derse biz ölürüz. Aynı noktada aynı kararlılıkla yürümeye mücadeleye devam edeceğiz’dedi.
The post Tek istedikleri Tazminatları appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz