İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Tulup, Ankara İzlenimlerini anlattı
Tulup, Ankara İzlenimlerini anlattı

Soma Belediye Başkanı Ali Tulup Ankara izlenimlerini anlattı. Başkan Ali Tulup, “Ankara’ya giderek, Sayın milletvekilimiz M. Ali Özkan’ı ziyaret ettik. Daha sonra Ankara’da Spor Toto Teşkilat Başkanını ziyaret ettik. Soma ile ilgili daha önce bakanımızla yapmış olduğumuz ziyarette verdiğimiz dosyalarla ilgili Soma İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün de uygun gördüğü, ihtiyaç olduğunu belirttiği Kapalı Spor Salonu […]

Soma Belediye Başkanı Ali Tulup Ankara izlenimlerini anlattı.
Başkan Ali Tulup, “Ankara’ya giderek, Sayın milletvekilimiz M. Ali Özkan’ı ziyaret ettik. Daha sonra Ankara’da Spor Toto Teşkilat Başkanını ziyaret ettik. Soma ile ilgili daha önce bakanımızla yapmış olduğumuz ziyarette verdiğimiz dosyalarla ilgili Soma İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün de uygun gördüğü, ihtiyaç olduğunu belirttiği Kapalı Spor Salonu ve İstasyondaki Anadolu Lisesine halı saha yapımıyla ilgili dosyamızı kendilerine teslim etmiştik.
Bununla ilgili yapılan çalışama da genel Müdür Yardımcımız Ömer Altunsoy Soma’mızı ziyaret etti. Burada beraber Somamızı gezerek, vermiş olduğumuz Somamızın yatırımıyla ilgili dosyalarımızı inceledi ve ilk olarak bu iki okulumuzdan başlanacağının uygun olacağını ifade ettiler. Bununla ilgili Manisa Milletvekilimiz sayın M. Ali Özkan ile birlikte Spor Toto Başkanımızı ziyaret ettik. Soma ile ilgili protokolümüzü de imzaladık. 2 milyon TL civarında bir destekle hem Kapalı Spor Salonu’muzu hem de halı sahamızı yapıp Somamızın hizmetine sunacağız. Somamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Buradan Manisa Milletvekillerimizin hepsine teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. Hepsinin desteği ve katkısı oldu” dedi.
Tulup, “Çevre Şehircilik Bakanımızın başlatmış olduğu “Sıfır Atık” projesi Soma’da da bir an önce başlatacaklarını belirtti.
Tulup, “Değerli Milletvekillerimizin katkısıyla satın aldığımız yerlerin takası vardı. Onunla ilgili olarak Deniş Mahallemiz maden sahası içinde kaldığı için Deniş’in başka bir yere taşınması gündeme gelmişti. Bununla ilgili olarak yapmış olduğumuz çalışmada Soma Belediyesinin yeri olan 169 bin 700 m2’lik Hacı Yusuf Mahallemize bağlı olan bir yeri Çevre Şehircilik Bakanlığına tavsiye ettik. Ona karşılık ta bizim Pazaryeri olarak kullandığımız 13 dönüm yeri de biz belediye olarak yeşil alan yapmak üzere takas usulüyle gündeme getirmiştik. Tabi biz bununla ilgili Soma ayağını Manisa’daki girişimlerle ilgili yaptığımız görüşmelerde Manisamızdan uygun görüşün yazıyla gönderdiğini yakinen takip ettik. Bilgisini aldık. Bunun onay merciinin Ankara’daki Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nün yetkisinde olduğunu bildiğimiz için Ankara ziyaretimiz de de Milli Emlak Genel Müdürlüğümüzü de ziyaret ederek, takasla ilgili yerin bilgisini kendisine sunduk.
Daha sonra TKİ Genel Müdürünü ziyaret ettik. Soma ile ilgili olarak, Soma’da biz belediye olarak emeklilere taksitle kömür de verebiliyoruz. Soma’daki ihtiyaç sahiplerinin de kömür ihtiyacını giderebilmek için peşin alıp, Soma’da yaşayan hemşerilerimize de biraz daha uygun fiyatta taksitle kömür satmak için yardım istedik. Kendisi de yardımcı olacağını ifade etti. Ankara ziyaretimiz böyle geçti” dedi.
The post Tulup, Ankara İzlenimlerini anlattı appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz