İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

‘Yeşil Alana kalıcı çözüm’
‘Yeşil Alana kalıcı çözüm’

Soma’ya kazandırılacak 2 önemli proje olan Kent Park Projesi için 156.500 metrekarelik alan ve Millet Parkı için 12.628 metrekarelik alanın Soma Belediyesine tahsisi yapılan basın açıklaması ile duyuruldu. Soma’ya kazandırılan 2 önemli projenin yer tahsislerinin yapıldığı basın açıklaması ile duyuruldu. Kaymakamlık makamında Kaymakam Amet Altıntaş, Belediye Başkanı Ali Tulup ve Ak Parti Soma İlçe Başkanı […]

Soma’ya kazandırılacak 2 önemli proje olan Kent Park Projesi için 156.500 metrekarelik alan ve Millet Parkı için 12.628 metrekarelik alanın Soma Belediyesine tahsisi yapılan basın açıklaması ile duyuruldu.
Soma’ya kazandırılan 2 önemli projenin yer tahsislerinin yapıldığı basın açıklaması ile duyuruldu. Kaymakamlık makamında Kaymakam Amet Altıntaş, Belediye Başkanı Ali Tulup ve Ak Parti Soma İlçe Başkanı Mehmet Ali Aksoy’un katılımı ile yapılan basın açıklamasında Milli Emlak Müdürlüğünden “Kent Park Projesi” için 156.500 metrekare yer ile “Millet Parkı Projesi” için eski çarşamba pazarı olarak bilinen 12.628 metrekare alanı Soma Belediyesine tahsisinin gerçekleştiği açıklandı.
‘Tapuya Yeşil alan Şerh’i koydurduk’
Belediye Başkanı Ali Tulup 14 yıllık emeğim çözüme kavuştu diyerek yaptığı açıklamasında ‘Soma’da hala pazaryeri olarak kullandığımız yerin takas işlemini gerçekleştirmenin sevinci ve mutluluğunu yaşıyoruz. Soma Maden ve enerji kenti olduğunu hepimiz biliyoruz. Soma Deniş mahallemiz maden sahası içinde kaldığı için yerleşim yerinin değişmesi gerektiğini ifade etti yetkililerimiz. Yer bulmak için çalışmalara başladık. Belediyemizin yeri olan Cenkyeri Orman deposu karşısında Ana yola 150-200 metre uzaklıktaki 169.700 metrekarelik Soma Belediyesine ait yerimiz vardı. Biz de bunu hazineye verip Deniş Mahallemizin yerleşmesi için onlara tahsis etmeyi taahhüt ettik. Bununla ilgili olarak ise şimdiki pazaryerini takasını önerdik. Yapılan incelemeler ve çalışmalar neticesinde takas işlemi gerçekleşti. Maliye hazinesine ait olan bu yerin Soma Belediyesi adına düzenlendi. Bizim yeşil alana ihtiyacımız var dedik. Tapuya şerh koyulmasını özellikle istedik. İlerleyen zamanlarda burasının konut alanına çevrilmemesi için tapuya şerh koydurduk. Pazaryerimizin bulunduğu alanın yeşil alan olarak kazandırılması ile ilgili olarak Üniversite bazında ile çalışmalara başladık. Üniversiteden yetkililer Pazaryeri ile ilgili çalışmalarımızda son aşamaya gelindi. Ayrıca EÜAŞ’tan aldığımız 45 dönümlük 85 evlerin bulunduğu yeri yeşil alana dönüştürmek için şartlı ve bedelsiz aldık. Yeşil alan yapılması şartı ile aldık. Orasının projesinin de çalışmaları son aşamaya geldi. Bugün bunların değerlendirmesini de yapacağız. Nazım Yavuz Stadyumunu da spor tesisi olmak kaydı ile aldık. Arkadaşlarımız çalışmalar başladı. İyileştirme çalışması devam ediyor. Bakan Bey’in gelmesi ile birlikte Takas işlemi gerçekleştiği zaman çok güzel bir yeşil alanı Somalılara hediye etmiş olacağız’dedi.
’14 yıllık emeğim çözüme kavuştu’
2004 yılından bu yana Kadastro ve Orman Bölge Müdürlüğü arasında mekik dokuduğunu ifade eden Başkan Tulup ‘2004 yılında Benim İlk Belediye Başkanı olduğum zamanda Turgutalp Çamlığı ile ilgili çalışmamız vardı. Değerli Milletvekilimiz Mehmet Ali Özkan’ın katkıları ile orasının da neticesine ulaştık. Tapusunu aldık. 14 yıldır uğraştığım Kadastro, Orman Müdürlüğü arasında adeta mekik dokuduğum konu çözüme ulaştı. Milletvekilimiz ile birlikte bizzat giderek telefon görüşmeleri ile konuyu çözüme kavuşturduk. Tapu Soma Belediyesine kazandırıldı. 14 yıllık emeğin karşılığını aldım. Bunun için de ayrıca mutluyum’dedi.
Eski Hastanenin yerini bağışlayan kişinin de şerh koydurduğunu belirten Başkan Tulup ‘Sigorta hastanesinin bulunduğu yer 300 yataklı devlet hastanesi ile takas işleminde Toki buraya konut yapacaktı. Yeri veren hayırsever vatandaşımız bağışlarken sağlık alanı dışında kullanılmaması için şerh koydurmuş. Toki buraya konut yapamadı. Hayırsever vatandaşımızın varisleri yeri geri alırız dediği için burası Ağız Diş Sağlığı Merkezi yanına Sağlık Gençlik Merkezi de yapmak için Manisa Milletvekilimiz Mehmet Ali Özkan ve İlçe Başkanımız girişimlere başlandı. Eski Sigortası Hastanesinin bulunduğu yeri sağlık amacına uygun bir şekilde faaliyete geçirmenin mutluluğunu yine hep birlikte yaşayacağız.’dedi.
‘Maden köylerinin Yer sorunu çözüldü’
Kaymakam Ahmet Altıntaş ‘ Soma’da güzel şeyler oluyor ve olmaya da devam ediyor. Başta Sayın Valimize ve Manisa Milletvekilimize teşekkür ediyorum. Bütün işlerimizde bizlere destek oluyorlar. Kamulaştırılan Deniş’teki insanlarımızın yeni bir yerleşim yerine kavuşması da çok önemliydi. Belediyenin yerini beğendiler. Belediyemizde sağolsun bize uygun görüş bildirdi. Tahsisi yapıldı. İlçemize hayırlı olmasını diliyorum.
Deniş’in taşınması ile ilgili Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yerin bulunması gerektiğini belirtmişti. Çok sıkıntılar yaşadık. Bizim hazine olarak verebileceğimiz yerleri onlar beğenmediler. Belediyenin yerini beğendiler. Yaklaşık 50 Hak sahibi belirlendi. İşlemlerin ihalesi yapılacak ve süreç devam edecek. İlerleyen zamanlarda ise Eynez mahallesi gibi Maden köylerinin taşınması gündeme gelirse Belediyenin bu yerinin bir kaç köyü kaldırabilecek kapasitede olduğunu biliyoruz. Bu bölgeye diğer maden köylerimizi de taşıyabiliriz’dedi.
‘OSB sorunu çözüldü’
Kaymakam Ahmet Altıntaş ‘OSB ile ilgili de son aşamaya gelindi. Artık parselizasyon işlemleri devam ediyor. Kaynak olarak sıkıntıyta düşmüştük. Orada da yine Milletvekilimiz ve Valimiz destek oldular. O sıkıntı da aşıldı. Bu aşamadan sonra yer tahsisi yapılacak. Altyapı projelerinin hazırlanması ve uygulanması aşamasına geçmiş olacağız. Yer tahsisi yapılabiliyor. Alt yapı ile ilgili Bakanlıkta ödeneği önceden beri hazır vaziyette’dedi.
‘Huzurevi için çalışmalar başladı’
Ak Parti Soma İlçe Başkanı Mehmet Ali Aksoy ise ‘ Emeği geçenlere teşekkür ediyorum gerçekten bu işlerin gerçekleşmesinde çok büyük emeklkeri var. Yukarıda bulunan eski hastanemizin yerine de Huzurevi yapılması için çalışmalara başladık. Ayrıca Cumartesi günü Sayın Cumhurbaşkanımız Manisa’ya gelecek. 17.00’de iki açılış yapılacak. Bizde Ak Parti Teşkilatı olarak Manisa’da hazır bulunacağız’dedi.
The post ‘Yeşil Alana kalıcı çözüm’ appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz