PANDEMİ KURULU TOPLANTISI, VALİ DENİZ BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Vali Ahmet Deniz başkanlığında gerçekleştirilen toplantı ile Pandemi Eylem Planı kapsamında yapılacak çalışmalar değerlendirildi.

Vali Deniz başkanlığında, Pandemi Kurulu Üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, Koronavirüs salgınının ülkemizde yayılmasını önlemek amacıyla alınan tüm tebdirler ile iller arası gerçekleştirilen otobüs seferlerinin yasaklanması kapsamında oluşturulacak komisyonlar ve alınacak diğer tedbirlerle ilgili konular görüşüldü.

İller arası otobüs seferlerinin yasaklanmasıyla birlikte şehre giriş ve çıkışlarda gerekli kontrollerin yapılmasının önemine değinen Vali Deniz “Vatandaşlarımızın zorunlu olmadıkça evden çıkmamalarını istiyoruz. Emniyet, jandarma ve zabıta personeli de vatandaşlarımıza gerekli olmadıkça evlerinden çıkmamaları gerektiği konusunda uyarılarda bulunacak. Bugün itibari ile salgın tehdidi geçene kadar vatandaşlarımızın park ve mesire yerlerinde piknik, spor vb faaliyetler yapmalarını da yasakladık. Görevli ekiplerimiz tarafından bu alanlarda da gerekli denetimler gerçekleştirilecek” dedi.

Salgının yayılmasını önlemek amacıyla devletin gerekli tüm önlemleri aldığını da söyleyen Vali Deniz, vatandaşlarımızın da alınan tüm tedbir kararlarına uymalarının ve sosyal izolasyonu sağlamalarının önemli olduğunu belirtti.

Toplantıda, pazar yerlerinde ki mesafe kuralına uyulması ve sirkülasyonun azaltılması amacıyla gerekli tedbirlerin alınması ayrıca toplu taşıma araçlarının şehir içinde ayakta yolcu kabul etmemesi ve kapasitesinin %50 si oranında yolcu taşınmasına ilişkin kararın hassasiyetle uygulanması gerektiği belirtildi.

Toplantı, kurul üyelerinin il genelinde alınacak tedbirlere ilişkin görüş alışverişinde bulunması ile sona erdi.

The post PANDEMİ KURULU TOPLANTISI, VALİ DENİZ BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

Yazar: somahaber

Avatar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir