Soma girişleri 24 saat denetimde

Soma şehir girişleri İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Sağlık Müdürlüğü görevlileri tarafından 24 saat boyunca sağlık kontrol noktalarında ateş ölçümleri yapılmaya başladı.

İlçe Jandarma Komutanlığına, İlçe Emniyet Müdürlüğüne ve İlçe Sağlık Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından Soma şehir girişlerinde yapılan uygulamalarla, Soma’ya giriş yapan vatandaşların ateş ölçümleri gerçekleştirildi. Kontrol noktalarında seyahat nedenleri ve güzergahları sorulan vatandaşların vücut ateşleri ölçüldü. Yüksek ateşli olanlar Soma Devlet Hastanesi sevk edilirken ateşi olmayan ve Soma’da ikamet edecek vatandaşlar ise evlerinde 14 günlük karantina sürecine uymaları konusunda bilgilendirme yapıldı.
Manisa Valiliği tarafından alınan karar aşağıda açıklanmıştır;
Manisa Valiliği İl Umumi Hıfsısıhha Kurulunun 30.03.2020 tarihli ve 2020/18 Sayılı Kararı gereği İl dışından İlimize gelen kişilere iş girişlerinde kolluk güçleri ve sağlık personellerinin bulunduğu uygulama noktalarında ateş ölçüm yapılarak sağlık personeli tarafından Coranavirüs şüphesi olanların hastaneye sevki yapılacaktır. Her hangi bir şüpheye rastlanılmayan diğer vatandaşlarımıza da kolluk güçlerimizce 14 gün süreyle evlerinde kalmaları gerektiğine dair tebligat yapılacaktır’

The post Soma girişleri 24 saat denetimde appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

Yazar: somahaber

Avatar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir